ผู้เขียน หัวข้อ: เรื่องไก่ใต้หวัน  (อ่าน 1587 ครั้ง)

ลมหวน

• จอมยุทธ์
  • **
  • คักอีหลี..มักแฮง + 0
เรื่องไก่ใต้หวัน
« เมื่อ: 09/10/2012, 01:40:02 PM »
ผมอยากสิฮู้ว่าไก่ใต้หวันมันเป็นแนวได๋ครับ  รูปร่างหน้าตา  ลีลาการตีของมันเป็นแบบได๋ครับ ฝากถามพวกพี่ๆที่มีความรู้มาช่วยอธิบายให้ผมหายสงสัยแหน่เด้อครับ

โต้ง74

• ผู้ไร้เทียมทาน
Re: เรื่องไก่ใต้หวัน
« ตอบ #1 เมื่อ: 09/10/2012, 07:45:00 PM »
สายไต้หวันต้องไห่เสี่ยหมีมาแจงเด้อคับฮ่าฮ่า....ของดีของแพงคับนี่กะสายไต้หวันพัฒนาอีกโตคับ สายห่างๆพอได่แจมกับหมู่เพิ่นแหน่คับได่มาหว่าสิมาพัฒนาจั้กสิเป็นแนวได่ยังบ่ทันสู้ไก่อยู่คับ

นีโอ

• จ้าวสำนัก
  • เทพสุดๆในสามโลก
  • คักอีหลี..มักแฮง + 6
« ตอบ #2 เมื่อ: 09/10/2012, 07:48:35 PM »
อ้ายฮู้จักแต่คนแถวบ้านอ้ายเพิ่นได้ผัวคนไต้หวัน หน้าตากะตี๋แหน่คือคนจีนนี่ล่ะน้อง ขาวๆสูงๆ แต่บ่ค่อยหล่อท่ออ้ายเสี่ยวี กับอ้ายเสี่ยพลถ่อได๋ ลีลาการตีน่าสิสู้ไทยบ่ได้อ้ายหว่า อิอิอิ
ไก่เก่งบ่เลือกหม่องเกิดครับ

โต้ง74

« ตอบ #3 เมื่อ: 09/10/2012, 07:54:51 PM »
<a href="http://www.youtube.com/v/5-CQS434wZE" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/5-CQS434wZE</a>

นี่เป็นคลิปสายแหม่มันคับน้องอ้ายได่มากับจ๋า ชัยนาท(ไห่เคดิตเพิ่นแหน่เอิ้กๆ... ;D ;D ;D)

นีโอ

• จ้าวสำนัก
  • เทพสุดๆในสามโลก
  • คักอีหลี..มักแฮง + 6
« ตอบ #4 เมื่อ: 09/10/2012, 08:01:15 PM »
สายไต้หวันต้องไห่เสี่ยหมีมาแจงเด้อคับฮ่าฮ่า....ของดีของแพงคับนี่กะสายไต้หวันพัฒนาอีกโตคับ สายห่างๆพอได่แจมกับหมู่เพิ่นแหน่คับได่มาหว่าสิมาพัฒนาจั้กสิเป็นแนวได่ยังบ่ทันสู้ไก่อยู่คับ

ซุ่มไว้หลายแท้น้ออ้ายระวัง
เสียเด้อครับ อิอิอิ
ไก่เก่งบ่เลือกหม่องเกิดครับ

พลอุบล

• ผู้คุมกฎ
  • โคตรเทพ เลยอ่ะ!
  • คักอีหลี..มักแฮง + 14
  • เชื้อชาติแฮ้ง.อย่าเหม็นสาปกุยกัน.โง่.จน.ทนแล้ง
« ตอบ #5 เมื่อ: 10/10/2012, 08:46:06 AM »
บ่มีเลยสายใต้หวัน...ญี่ปุ่น.....เวียดนาม...แขก..จีน
มีแต่สายลาว....อิอิ
ศูนย์ฝึกพัฒนาส่งเสริมอาชีพไก่ชนไทยสู่ครัวโลกอย่างเป็นทางการ

poch

• จ้าวยุทธภพ
  • คักอีหลี..มักแฮง + 1
  • เลี้บงไก่ให้สนุกจะไม่เป็นทุกส์เพราะมัน
« ตอบ #6 เมื่อ: 10/10/2012, 09:20:49 AM »
ตามที่ผมเคยได้สัมผัส[ลัก]ไก่ใต้หวันตอนที่เฮ็ดงานอยู่
ผมบ่คึดเลยว่าไก่ใต้หวันมันสิมาเป็นไก่ตีได้เลยครับ
โตใหญ่ๆขนก่ะดกเบิ่งแล้วบ่คือไก่ตี  ต้องยอมรับผู้เผิ่น
คิดผสมขึ้นมาเนาะ  ผมก่ะฮู้ซ่ำนี้ล่ะถ่าอยากฮู้อิหลี
รอแฟนพันธ์แท้ไก่ใต้หวัน  คืออ้ายเสี่ยหมีเผิ่นครับ
สายมะนาวสดเผิ่น  น้องนุ่งขอแบ่งมาลูบมาบายแหน่
ก่ะยังบ่ยอมว่าใด่อยู่

โต้ง74

« ตอบ #7 เมื่อ: 10/10/2012, 07:30:39 PM »

ซุ่มไว้หลายแท้น้ออ้ายระวัง
เสียเด้อครับ อิอิอิ

คำทางไปคับน้องเอกย่านหลงซ่นอยู่อิอิ... ;D ;D ;D...

cassa

• จอมยุทธ์
  • **
« ตอบ #8 เมื่อ: 11/10/2012, 08:18:04 AM »
ตามที่พอฮู้มานิดหน่อยนะครับ ไก่ไต้หวัน มีดีที่โครงสร้าง แผลตีครับ แม่น ตีแฮง ส่วนมากแล้วสิเอาเข้ามาผสมกับไก่แถวบ้านเฮาอีกเทื่อหนึ่งครับ ลูกเพาะออกมาส่วนมาก โครงสร้าง GOA ตีแม่น ประมาณนี้ครับ

แหลวใหญ่

• จ้าวสำนัก
  • 8เทพอสูรมังกรฟ้า
  • คักอีหลี..มักแฮง + 3
« ตอบ #9 เมื่อ: 12/10/2012, 04:40:46 PM »
ตอนนี้สายไต้หวันผมบ่มีเด้อครับพี่โต้ง แต่หว่านำหมู่ผมเสี่ยอาหลงมีเป็นกือ เป็นสายไต้หวันเข้มๆเลยครับ ผมเว้าหยังบ่ทันได้ครับสายนี้ เดี๋ยวผมขอคุยกับต้นเหล่าคือเสี่ยพีท กับเสี่ยอาหลงก่อนหว่าเขาสิอนุมัติบ่ ถ้าอนุญาตให้เปิดเผยเรื่องราวได้ผมกะสิเอามาลงให้อ่านครับ